Het stond al even geleden op de website, maar het is een boekje dat juist in deze dagen van de NAVO-top een grote actualiteit heeft. Kerk en Atlantisch Pact. Het is in 1950 geschreven door ds.Krijn Strijd, later studiesecretaris van Kerk en Vrede.
In het Voorwoord schrijft ds.J.J.Buskes onder meer:
"Wij zijn op weg naar een algehele vermilitairisering van ons volksleven. Er wordt over ons volk beslist, zonder dat het zelf in die beslissing betrokken wordt. Wij worden opgenomen in het Amerikaanse blok met al de consequenties daaraan verbonden, zonder dat wij ons realiseren, wat dit betekent. Dit boekje doet een appel op ons volk en vooral op degenen van ons volk, die in Jezus Christus geloven, op de kerk, door de vraag te stellen, wat het Evangelic van Jezus Christus ons ten opzichte van dit alles te zeggen heeft.
Moge het de gewetens wekken en de ogen van velen openen voor de grote gevaren, die ons volk al weer bedreigen."
Hier kun je het boekje downloaden.
Iedere maand is er op de 24e op het Spui bij het Lieverdje een demonstratieve bijeenkomst als protest tegen de oorlog in Oekraïne.
Hier vindt u een sterk, genuanceerd interview met initiatiefnemer Harrie Lindelauff.
Lees verderVia de IFOR (waar Kerk en Vrede bij is aangesloten) ontvingen we een indrukwekkende verklaring van onze zusterorganisatie in de VS over het militair ingrijpen van de VS in Venezuela. Deze verklaring werd ook ondertekend door een scala van andere Amerikaanse vredesorganisaties.
In de verklaring wordt o.a. de Vietnamese monnik Thich Nath Han geciteerd in een brief die hij in de zestiger jaren schreef aan Martin Luther King:
“De Amerikanen dwingen zelfs hun vrienden om hun vijanden te worden. Het is merkwaardig dat de Amerikanen, die zo zorgvuldig de kansen op een militaire overwinning berekenen, zich niet realiseren dat ze daarbij een diepe psychologische en politieke nederlaag lijden. Het beeld van Amerika zal nooit meer het beeld van revolutie, vrijheid en democratie zijn, maar het beeld van geweld en militarisme.”
Lees hier de verklaring (in Nederlandse vertaling met dank aan Deepl.com)
Lees verderOp vredessite.nl staat onder de kop "Nederlandse Defensie Doctrine" een bericht dat tot nadenken stemt:
"Is onze overheid betrouwbaar als zij Rusland als onze vijand definieert om de militarisering en bewapening te legitimeren? Nee, zegt de overheid over zichzelf. 'Het geven van al dan niet juiste informatie is een belangrijk instrument voor het beïnvloeden van de publieke opinie', staat in de Nederlandse Defensie Doctrine. 'Deze doctrine bepaalt ons denken en handelen', zegt onze hoogste militair."
Onze overheid en ook het leger is dus niet betrouwbaar als het gaat om het juist informeren van de Nederlandse bevolking over militaire zaken.
Wie dit belangrijk vindt en hier het fijne van wil weten kan hier meer lezen.
Lees verder
Van de website https://www.stopdeoorlogamsterdam.nl/
Wij organiseren ons protest tegen het voortduren van de oorlog in Oekraïne en de groeiende wapenwedloop elke 24e van de maand, om 18.00 uur bij het Lieverdje op het Spui, als protest tegen de Russische overval op Oekraïne op 24 februari 2022.
Nu al voor de 85e keer...