Kerk en Atlantisch Pact

Het stond al even geleden op de website, maar het is een boekje dat juist in deze dagen van de NAVO-top een grote actualiteit heeft. Kerk en Atlantisch Pact. Het is in 1950 geschreven door ds.Krijn Strijd, later studiesecretaris van Kerk en Vrede.

In het Voorwoord schrijft ds.J.J.Buskes onder meer:

"Wij zijn op weg naar een algehele vermilitairisering van ons volksleven. Er wordt over ons volk beslist, zonder dat het zelf in die beslissing betrokken wordt. Wij worden opgenomen in het Amerikaanse blok met al de consequenties daaraan verbonden, zonder dat wij ons realiseren, wat dit betekent. Dit boekje doet een appel op ons volk en vooral op degenen van ons volk, die in Jezus Christus geloven, op de kerk, door de vraag te stellen, wat het Evangelic van Jezus Christus ons ten opzichte van dit alles te zeggen heeft.
Moge het de gewetens wekken en de ogen van velen openen voor de grote gevaren, die ons volk al weer bedreigen."

Hier kun je het boekje downloaden.

Nieuws

Paasmars 6 april 2026

Wij willen een veiligheidsbeleid dat is gebaseerd op de-escalatie, diplomatie en wapenbeheersing. De huidige oorlogsvoorbereidingen maken de wereld gevaarlijker en voeren de spanning op. Bovendien worden er enorme bezuinigingen doorgevoerd om het te bekostigen. Dat is schadelijk voor de samenleving. Alleen de wapenindustrie profiteert.

Wij willen geen oorlogsbeleid maar een vredesbeleid. Om mondiale problemen zoals de klimaatcrisis op te lossen moet de wereld niet in vijandige blokken worden opgedeeld, maar mondiaal samenwerken. Wij willen geen zwaarbewapend Europa, maar een veilige planeet voor iedereen.

Daarom organiseren we een paasmars voor vrede en ontwapening. Kom ook! Geen bezuiniging voor bewapening!

De paasmars begint op 2e paasdag 6 april om 13.00 uur op de Kalvermarkt, Den Haag

Zeer welkom!

Hier vind je meer informatie en posters.

Lees verder
Nieuwsbrief NVB Utrecht

In de zomer van 2025 is de regiokring Utrecht van de Nieuwe Vredesbeweging opgericht. Wij willen iedereen die in Utrecht en omgeving woont, en zich zorgen maakt over de snelle militarisering van onze samenleving, met elkaar in contact brengen. Om zo een zichtbare en hoorbare vredesbeweging te laten ontstaan, elkaar te inspireren en
ondersteunen. We komen maandelijks bij elkaar en beginnen in maart met onze openbare activiteiten. Je bent van harte welkom!

Zo staat op de Nieuwsbrief van regio Utrecht te lezen.

Met een opsomming van data van het Utrechts Vredescafé en ander belangwekkend nieuws.

Lees verder
Domkerk Utrecht in het teken van Vergeving, Verzoening en Vrede

Op zondag 15 maart 2026 om 10.30 uur zal in de Domkerk Utrecht het Cross of Nails worden overhandigd aan de Domkerkgemeenschap door Kate Massey, canon van de Coventry Cathedral.

Met het ontvangen van dit ‘nagelkruis’ verbindt de Domkerkgemeenschap zich aan de internationale Coventry-beweging, die zich inzet voor Vergeving, Verzoening en Vrede. Elke vrijdag wordt wereldwijd – en ook in de Dom – de Litanie van Verzoening gebeden, evenals op Vredeszondag en zondag Laetare (15 maart). Het Cross of Nails is het zichtbare teken van deze verbondenheid.

De Coventry-beweging ontstond na het bombardement op Coventry in november 1940, waarbij ook de St. Michael’s Cathedral zwaar werd getroffen. In de ruïnes werden twee daknagels in kruisvorm gevonden en de woorden “Father, forgive” op een muur geschreven. Dit was het begin van de Litany of Reconciliation.

Dit zichtbare teken van de oecumenische beweging van Vergeving en Verzoening herinnert ons blijvend aan de roeping om in kerk en samenleving een teken van verzoening te zijn.

Zie verder hier.

Voor kerken elders in Nederland, zie hier.

 

Lees verder

Agenda

24 maart 2026 Stop de oorlog!

Kom dinsdag 24 maart naar het Spui voor het 87e vredesprotest!

Lees verder
6 april 2026 Paasmars 2026

De paasmars begint op 2e paasdag 6 april om 13.00 uur op de Kalvermarkt, Den Haag

'Zeer welkom! Wij willen een veiligheidsbeleid dat is gebaseerd op de-escalatie, diplomatie en wapenbeheersing.'

Lees verder